Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Czy możliwa jest przyjaźń z kobietą? - Męskim okiem - Kochanek
Czy możliwa jest przyjaźń z kobietą?
środa, 25 kwietnia 2012 17:07

Pytanie o to, czy możliwa jest przyjaźń między kobietą i mężczyzną, zadawane jest od dawna. Niektórzy twierdzą, że taką przyjaźń jest możliwa i podają na to kolejne przykłady, inni uważają, że jest ona zupełnie niemożliwa i wcześniej czy później kończy się … tak jak się kończy – czyli albo końcem przyjaźni albo miłością.

 

Spróbujmy bliżej przyjrzeć się samemu pojęciu przyjaźni. Przyjaźń definiowana jest jako bliskie stosunki międzyludzkie oparte na wzajemnej serdeczności, zaufaniu, życzliwości. Jest to zapewne inny rodzaj relacji niż miłość, brakuje w niej bowiem namiętności.  W zasadzie trudno do końca rozdzielić pojęcie miłości i przyjaźni. Jeżeli się z kimś przyjaźnimy i zależy nam na jego szczęściu, to w pewnym stopniu możemy tez powiedzieć, ze tego kogoś kochamy. Nie kochamy go jednak miłością namiętną i romantyczna, ale miłością braterską.

 

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną wydaje się być możliwa tak samo, jak każda inna przyjaźń. Nie należy od razu zakładać, że dwoje ludzi odmiennej płci,  których łączą stosunki przyjacielskie tak naprawdę czuje do siebie coś głębszego. Życie pokazuje jednak, że często tak się zdarza. Pragnienie doświadczenia z dana osobą innej relacji niż tylko przyjacielska, najczęściej nie dotyczy obu stron. Podczas, gdy jedna jest przekonana o tym, że jej przyjaciel jest tylko i wyłącznie przyjacielem, druga często ma nadzieję na coś więcej i pod pretekstem przyjaźni stara się zbliżyć do wybranej osoby.

 

Z czasem pragnienie to staje się tak silne, że osoba postanawia powiedzieć o swoich uczuciach. Taki moment jest dla przyjaźni wielką próbą, której najczęściej nie udaje jej się przetrwać.  Optymistyczne zakończenie pojawia się wtedy, gdy druga osoba również poczuje coś więcej – wtedy można mówić o początkach miłości. Najczęściej jednak zdarza się, że uczucia jednej strony nie są odwzajemniane i mimo najszczerszych chęci utrzymania przyjaźni nie udaje się tego dokonać. Przyjaźń między takimi osobami właściwie nie jest już możliwa. Trudno bowiem ugasić w sobie tak silne uczucia jak miłość i pragnienie drugiej osoby.

 

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną z pewnością jest możliwa. Jednak między przyjaźnią a miłością jest tylko cienka linia, tak cienka, że czasem niezauważalnie ją przekraczamy i sami już nie wiemy, czy to co nas łączy to jeszcze przyjaźń, czy już coś więcej. Bez względu na to czy relację miedzy kobietą i mężczyzną nazwiemy przyjaźnią czy miłością, trzeba przyznać, że obie są bezcenne. Nie ma bowiem piękniejszych doświadczeń w relacji z drugim człowiekiem niż przyjaźń i miłość.