Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Endorfiny w służbie miłości - Męskim okiem - Kochanek
Endorfiny w służbie miłości
środa, 11 kwietnia 2012 12:04

Najnowsze badania wykazały, że ludzie, którzy nie są w stałych związkach są bardziej podatni na zachorowania. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że życie w samotności źle wpływa na nasze samopoczucie.


Dobre samopoczucie redukuje stres, a ten jak wiadomo jest przyczyną wielu chorób. Mowa tu nie tylko o przeziębieniu i grypie, ale także o chorobach nowotworowych. To właśnie endorfiny, zwane również hormonami miłości sprawiają, że czujemy się lepiej. Hormony te powodują likwidację uczucia niepokoju i działają relaksująco, ale przede wszystkim są one naturalnym środkiem przeciwbólowym. Stan zakochania wydziela substancje chemiczne, które działają na nasz mózg.

Dzięki temu nie tylko jesteśmy zdrowsi i weselsi, ale także wyglądamy lepiej. Tak! To właśnie miłość sprawia, że nasza skóra staje się gładsza, włosy bardziej lśniące, a twarz promienieje wspaniałym uśmiechem. Podczas badania przeprowadzonego na 4500 singlach,
aż 94% z nich podało, że najbardziej brakuje im czułości, objęć i uścisków, które dają poczucie bezpieczeństwa i błogości. Wyniki są niepokojące tym bardziej, że w Polsce liczba osób samotnych przekroczyła już siedemmilionów!
Źródło: Szkoła relacji damsko-męskich Perfect Dating