Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Jak flirtują Polacy? - Męskim okiem - Kochanek
Jak flirtują Polacy?
poniedziałek, 02 lipca 2012 14:12

Co piąta osoba przebywająca na wakacjach pozwala sobie na flirt, a co dziesiąty mężczyzna ma za sobą przygodny seks, w porównaniu do zaledwie 2 proc pań. Polki są nie tylko bardziej powściągliwe, ale także nadspodziewanie romantyczne – wymarzoną miłosną scenerią jest dla nich plaża pod rozgwieżdżonym niebem. Szalonej stronie wakacji w polskim wydaniu przyjrzał się serwis zakupów grupowych Citeam.pl, we współpracy z TNS Polska.

 


Wakacyjny flirt, imprezy do białego rana, przygodne znajomości – to ta bardziej zwariowana strona urlopu. Jak szaleją Polacy na wakacjach i o czym fantazjują, gdy odrywają się lekko od szarej rzeczywistości, sprawdził serwis zakupów grupowych Citeam.pl we współpracy z TNS Polska.


Listę najbardziej powszechnych „występków” podczas urlopu otwierają imprezy do białego rana – tak zabawia się co trzeci urlopowicz. Co czwarty Polak przyznaje się do kupowania ton niepotrzebnych rzeczy, w czym jednak przodują kobiety, oraz dosłownego popuszczania pasa – co ciekawe, o diecie podczas wakacji zapomina więcej pań, niż panów. Ci ostatni „na wyjeździe” za to częściej niż przed wakacjami zaglądają do kieliszka, co deklaruje aż 26 proc. mężczyzn.


Seksualne przygody na jedną noc – przodują mężczyźni
Wspólną ulubioną rozrywką obu płci podczas urlopu jest natomiast flirtowanie. Do uwodzenia nowo poznanych osób przyznaje się co piąty Polak i co piąta Polka, ale wakacyjny podryw przenosi się do łóżka w przypadku połowy flirtujących mężczyzn. Do przeżycia seksualnej przygody na jedną noc przyznaje się zaledwie 2 proc. kobiet. I choć prym w miłosnych podbojach podczas wakacji wiodą osoby młode, w wieku 18-29 (flirtuje co trzeci), to jednorazowe tournée w łóżku zdarza się po równo wszystkim Polakom, bez względu na wiek.


Największe różnice w wakacyjnym folgowaniu można jednak dostrzec pod względem wykształcenia –osoby z dyplomem w ręku stawiają głównie na konsumpcję, np. najczęściej ze wszystkich urlopowiczów piją alkohol (33 proc.), ale także najwięcej jedzą i najszczodrzej szastają pieniędzmi. Osoby z tytułem magistra bawią się w klubach dwa razy rzadziej od tych z najniższym wykształceniem i, co więcej, flirtują niemal trzy razy rzadziej. Polacy z niższym wykształceniem uwielbiają za to imprezować, uwodzić, ale także znacznie częściej zdarza im się przeżyć seksualną przygodę na jedną noc. A skoro o flircie mowa, serwis Citeam.pl razem z TNS Polska sprawdził również, w jakich okolicznościach Polacy najchętniej ulegliby wakacyjnemu zauroczeniu.


Co najbardziej działa na Polki? Romantyczna sceneria, np. podczas zachodu słońca – w tej sytuacji niemal 40 proc. kobiet nie miałoby oporów, by dać się zauroczyć. Taki trick podziała jednak już tylko na co czwartego mężczyznę. Każdy, kto wodzi tęsknym wzrokiem za pięknymi kobietami podczas wakacji, może również spróbować rzucić czar podczas lenistwa na słonecznej plaży oraz na imprezie w klubie – w takich warunkach łatwiej zauroczyć co piątą Polkę.

Polacy uwielbiają flirt, ale mężczyzn lepiej pilnować

Na drugim miejscu wśród najbardziej zachęcających sytuacji do wakacyjnego flirtu wśród mężczyzn znajduje się – o zgrozo – wyjazd bez partnerki, na który wskazuje niemal aż co piąty Polak. Co ciekawe, taka sytuacja jest najbardziej sugestywna dla osób po czterdziestce. Panie powinny się zatem solidnie zastanowić, zanim pozwolą swoim drugim połówkom na „kawalerski” wyjazd nad morze. Mężczyźni dwa razy częściej w porównaniu do kobiet wskazują także na picie drinków, jako zachętę do wakacyjnego flirtowania.


Wraz z wiekiem Polacy stają się coraz mniej romantyczni, a siłę oddziaływania tracą zarówno imprezy w klubie, jak i czas spędzany na plaży. Po pięćdziesiątce miłosne podboje przenoszą się na imprezy integracyjne organizowane przez ośrodki wczasowe czy hotele – tam podczas potańcówki z chęcią poflirtowałby co piąty Polak w kwiecie wieku. A o jakich wakacyjnych przygodach miłosnych Polacy fantazjują najczęściej?


Idealne miejsca na wakacyjny „podryw”? Oto lista
Plaża nocą pod rozgwieżdżonym niebem i domek w górach – to bezsprzeczni liderzy zestawienia polskich fantazji seksualnych związanych z wakacjami. I tutaj do głosu dochodzi po raz kolejny romantyzm Polek. Aż cztery na dziesięć kobiet chciałoby przeżyć miłosne uniesienia właśnie nocą, na plaży, co jednak przemawia już tylko do 20 proc. mężczyzn. Ci ostatni oprócz spędzenia upojnych chwil w zacisznym domku w górach, częściej od kobiet fantazjują o pikniku na dzikiej plaży, upojnej nocy w apartamencie czy polanie w leśnej głuszy.


Póki Polacy są młodzi marzą o przeżyciu wakacyjnego seksu w plenerach, głównie na plaży. Pragnienie doświadczenia romantycznych chwil pod gwiazdami widać szczególnie mocno wśród mieszkańców największych miast. Im jednak Polak starszy i z im mniejszej miejscowości pochodzi, marzy mu się znacznie bardziej bezpieczna sceneria do miłosnych uniesień – plaża traci na atrakcyjności. Wakacje to jednak nie tylko flirt i cielesne uciechy – na co dzień także trzeba się czymś zająć. Jakie lokalne atrakcje w miejscu pobytu są najmilej widziane przez wypoczywających Polaków?


Flirt nocą, a za dnia? Wakacyjne rozrywki Polaków
Podziwianie przyrody, zabawa w parkach wodnych, sporty ekstremalne oraz rower – takie lokalne atrakcje najbardziej kręcą Polaków. Zainteresowanie okoliczną przyrodą rośnie wraz z wiekiem. O ile  po czterdziestce aż co drugi (po pięćdziesiątce nawet częściej) urlopowicz nie wyobraża sobie wakacji bez obcowania z naturą, tak w grupie 18-29 podziwianie atrakcji przyrodniczych jest do przyjęcia tylko dla co trzeciej osoby. Takie wakacje średnio interesują również osoby z wykształceniem gimnazjalnym i niższym (27 proc.), które znacznie częściej niż pozostali woleliby oddawać się takim rozrywkom, jak zabawa w parku wodnym oraz sporty wodne.
Kontakt z przyrodą podczas urlopu jest jednak najważniejszy dla osób, które na co dzień go nie mają – aż 55 proc. mieszkańców dużych miast nie mogłoby się obejść bez obcowania z naturą. Największą rozbieżność widać jednak w gustach Polek i Polaków – kobiety trzy razy częściej niż mężczyźni wybierają zabiegi SPA jako najlepszą atrakcję wakacyjną. Chętniej wybrałyby się również na zakupy, do solarium czy sauny. W przeciwieństwie do nich, w mężczyznach ponownie odzywa się gen odkrywcy – w tej grupie bardziej popularnymi atrakcjami są jazda na rowerze oraz zwiedzanie muzeów.


Badanie zostało przeprowadzone techniką wywiadu kwestionariuszowego prowadzonego przez Internet (CAWI) na próbie 1000 Polaków w wieku od 18 do 55 lat na przełomie maja/ czerwca 2012 roku przez TNS Polska.