Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Kobieta zadowolona z seksu nie szuka przygody - Męskim okiem - Kochanek
Kobieta zadowolona z seksu nie szuka przygody
czwartek, 05 stycznia 2012 12:08

Satysfakcja z seksu u kobiet jest niezależna od wieku, mało tego starzenie się kobiet nie wpływa wcale negatywnie na czerpanie przez nie przyjemności z miłosnych uniesień.


Taka konkluzja płynie z wyników badań jakie opublikowali specjaliści z University of California, San Diego School of Medicine oraz Veterans Affairs San Diego Healthcare System (USA). Wyniki tym bardziej są miarodajne, że badania trwały przez 40 lat.

Naukowcy obserwowali w tym czasie 806 kobiet W chwili opracowywania raportu, panie były średnio w wieku 67 lat. Aż 63 proc. z nich było już po menopauzie, ale nadal uprawiało seks.

Równie ważną informacją jest to, że wiek kobiet nie wpływa na przeżywanie orgazmu, choć najczęściej popęd seksualny u starszych dam jest dużo mniejszy.

Cenną wskazówkę dla wszystkich mężczyzn daje główna autorka raportu, prof. Susan Trompeter z UCSD School of Medicine: ""Kobiety nie podejmują kontaktów seksualnych tylko wtedy, gdy są zadowolone z seksu. Nawet jeśli nie dochodzi u nich do pełnego zbliżenia, to satysfakcję daje im intymność, czułość i opiekuńczość, szczególnie w długotrwałym związek z partnerem”.

Trompeter dodaje, że emocjonalne i fizyczne zbliżenie może być dla kobiety nawet ważniejsze niż przeżywanie orgazmu. Jej zdaniem w ocenie życie seksualnego kobiet liczy się zatem nie tyle sama aktywność seksualna czy jej brak, lecz to, jaką czerpią satysfakcję w kontaktach z partnerem.

 kg/pap