Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Miłość jest ślepa - Męskim okiem - Kochanek
Miłość jest ślepa
czwartek, 10 maja 2012 13:37

Okazuje się, że gdy chodzi o pieniądze, miłość naprawdę jest ślepa, a przynajmniej nie dowidzi.


W przeprowadzonym niedawno sondażu, większość par powiedziała, że problemy finansowe partnera, w tym kredyty i egzekucje komornicze, nie miałyby żadnego wpływu na decyzję o ślubie.


Jedynym obszarem, który wywołuje wątpliwości jest ewentualne bankructwo połówki. Dla 41% respondentów, upadłość finansowa przyszłego małżonka nie miałaby znaczenia dla planów matrymonialnych. Nieco mniej niż 1/3 ankietowanych stwierdziła, że odwołałaby ślub w takim wypadku, a ponad ¼ przełożyłaby uroczystość na inny termin.


„Jednym z najczęstszych wyzwań, przed którym stają nowożeńcy jest uporanie się z finansami”, mówi Carrie Braxdale, dyrektor zarządzająca w firmie inwestycyjnej, TD Ameritrade. „Wiemy, że coraz więcej osób pobiera się w późniejszym wieku, a co za tym idzie, wnoszą dłuższą historię finansową do małżeństwa - od zadłużenia kart kredytowych, pożyczek studenckich po emerytalne plany oszczędnościowe i inne inwestycje. Dlatego dla par ważne jest, by rozmowę o pieniądzach przeprowadziły zanim pójdą do ołtarza”.

Braxdale radzi zatem narzeczonym, by:
-przedyskutowali temat zadłużenia przed ślubem;
-poznali wzajemnie swój scoring kredytowy;
-zapoznali się z inwestycjami partnera;
-omówili strategie wydatków i oszczędności;
-stworzyli realistyczny budżet.
K.P./livescience.com