Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Rekord w przytulaniu pobity - Męskim okiem - Kochanek
Rekord w przytulaniu pobity
poniedziałek, 12 marca 2012 10:51

W niedzielę o godzinie 9.54 w hali głównej Dworca Centralnego w Warszawie pobity został Światowy Rekord Guinnessa™ w długości przytulania. 5 odważnych par tuliło się dokładnie przez 25 godzin, pobijając dotychczasowy rekord o 16 minut minut! Wśród rekordzistów byli studenci, miłośnicy tańca, podróżowania, a nawet uczestnik programu X Factor.

 


„Z przyjemnością potwierdzam pobicie Światowego Rekordu Guinnessa™ w długości przytulania. Jestem pod wielkim wrażeniem, że wszystkie 5 par wytrwało do samego końca z uśmiechami na twarzach. Ogromne wrażenie zrobiła na mnie również sama organizacja przedsięwzięcia – świadkowie z ogromnym zaangażowaniem wspierali uczestników, wiele obecnych na Dworcu osób również dopingowało i życzyło parom wytrwałości. Atmosfera była naprawdę niesamowita! Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję. I muszę powiedzieć, że Polacy są naprawdę świetni w przytulaniu!” – powiedziała Anna Orford, sędzia Guinness World Record.


Pobijanie rekordu Guinnessa to część kampanii Milki „Śmiało, bądźmy delikatni”. Jej głównym założeniem było zachęcanie Polaków do bycia delikatnym, czułym i miłym wobec innych osób. W każdym miejscu: w pracy, w domu, na przystanku, w autobusie czy pociągu.


„Cieszymy się, w pokazaliśmy światu jak dużo pozytywnych emocji mamy w sobie i możemy być z siebie dumni, że ośmieliliśmy się być delikatni. Mamy nadzieję, że udało nam poprzez tą akcję zachęcić ludzi to tego, aby chwilami nieco odpuścili, spojrzeli na świat z dystansem i dostrzegli w codziennych sytuacjach okazję do pokazania naszej łagodniejszej, delikatnej natury. Przytulanie zaś to najprostszy i najpopularniejszy sposób okazywania radości i bliskości, a spontaniczne przytulenie kogoś dodaje mnóstwo energii. Mówi się nawet, że aby być zdrowym i szczęśliwym, trzeba przytulać się z bliską osobą kilkanaście razy dziennie!” – powiedział Gabriel Olszewski, Brand Manager marki Milka.


Pobijaniu rekordu towarzyszyły rozmaite atrakcje. Prosto z miejsca akcji wydarzenie relacjonował Bilguun Ariunbaatar, który z wrodzonym urokiem przyznał: „Przytulanie jest fajne. Lubię się przytulać, najbardziej to chyba do babci, ale czasem jak ktoś mnie rozpozna w tłumie i chce się do mnie przytulić to ja bardzo chętnie . Jak potrafimy się przytulać to świat jest wtedy weselszy, robi się milej”.


Poza spotkaniem z Bilguunem Ariunbaatarem obecne tego dnia na dworcu osoby mogły spróbować pysznej, gorącej czekolady Milka, oraz przytulić się… do spacerującej krowy Milki. Relację z wydarzenia można było zobaczyć na oficjalnej stronie kampanii Milki www.fioletowastrona.pl.