Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Tatuaż przyczyną długotrwałego wzwodu - Męskim okiem - Kochanek
Tatuaż przyczyną długotrwałego wzwodu
czwartek, 19 stycznia 2012 19:56

21-letni Irańczyk cierpi z powodu długotrwałego wzwodu, po tym jak zrobił sobie tatuaż na penisie.  Mężczyzna ozdobił się perską frazą „borow be salaamat”, oznaczającą „powodzenia w podróżach” oraz literą „M” na cześć swojej dziewczyny.

 


Medycyna określa jego przypadłość jako priapizm. O tym objawie możemy mówić w przypadku długotrwałego (dłużej niż 4 godziny), bolesnego wzwodu członka, który nie jest wywołany pobudzeniem bądź podnieceniem seksualnym. Najczęściej schorzenie dotyka chłopców w wieku 5-10 lat i mężczyzn między 20. a 50. rokiem życia.
Przypadek Irańczyka jest jednak pierwszym spowodowanym przez tatuaż.


Po zabiegu penis 21-latka krwawił i bolał przez 8 dni. Później pojawiła się erekcja, która w momencie zjawienia się u lekarza trwała już niemal 3 miesiące. Przeprowadzono wiele testów i badań, by wykluczyć zakażenie dróg moczowych, białaczkę czy kiłę. Ustalono, że przyczyną mógł być tatuaż, a konkretnie zbyt głębokie nakłucia igłą.


Lekarze postanowili zastosować specjalne zastawki, ale one nie zadziałały.
Mężczyzna nie zgodził się na dodatkową operację, ponieważ nie odczuwa już bólu i wciąż może uprawiać seks. Podobno nie żałuje, że zrobił tatuaż.
KP/livescience.com