Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Jak Polacy randkują w internecie? - Randki - Kochanek
Jak Polacy randkują w internecie?
wtorek, 11 września 2012 10:47

Nawiązywanie relacji, również seksualnych, za pośrednictwem Internetu staje się co raz bardziej popularne także w Polsce. Z danych portalu C-Date.pl wynika, że nasz kraj plasuje się na szóstym miejscu, pod względem liczby osób randkujących w Sieci. Co ciekawe, najaktywniejszą grupą są osoby w wieku 30-50 lat.Casual dating, czyli w wolnym tłumaczeniu randki bez zobowiązań, staje się w Polsce coraz bardziej popularny. To właśnie w Internecie szukamy partnera do erotycznych rozmów czy na przysłowiową „jedną noc”. Do takich wirtualnych poszukiwań przyznało się 48% badanych, w tym 50% mężczyzn i 46% kobiet. Na świecie Casual Dating jest najbardziej popularny we Francji, Niemczech i Brazylii. Polska zajęła 6-te miejsce na świecie pod względem liczby użytkowników C-Date, tuż za gorącymi południowcami z Włoch i Hiszpanii.

Seks w wielkim mieście
Otwartość na nowinki techniczne, a także możliwość połączenia się do Internetu, to w Polsce wciąż domena mieszkańców większych miast i województw. Osoby zamieszkujące metropolie są także bardziej otwarte na nowe technologie i korzystanie z Internetu również w celach towarzyskich. Procentowo najwięcej użytkowników portalu C-Date.pl w Polsce stanowią mieszkańcy Mazowsza, Śląska  i Wielkopolski (kolejno ponad 13,34%, 11,43% i 9,26% wszystkich użytkowników), a także mieszkańcy Małopolski i Dolnego Śląska. Najmniej użytkowników portalu zarejestrowano w województwie Świętokrzyskim.


Miłość nie zna wieku?

Wydaje się, że miłość i seksualne eksperymenty to domena młodego wieku, lat studenckiej otwartości. Z badań wynika, jakże odmienna intrerpretacja. Wśród 720 tys. użytkowników portalu w Polsce, znakomitą większość stanowią osoby dojrzałe, mające już za sobą spore doświadczenie seksualne. Najaktywniejszą grupą użytkowników są osoby w wieku 30 – 44 lata (niemal 370 tys. zarejestrowanych użytkowników), a także młodzi w wieku post studenckim - 25-29 lat (ponad 110 użytkowników). Zaskakująco dużą rzeszę stanowią też osoby powyżej 45 roku życia (ponad 122 tys osób), są wśród nich nawet osoby po 60 i 65 roku życia!

 


„To znak naszych czasów – żyjemy coraz szybciej, mamy mniej czasu wolnego, a Internet stał się istotnym kanałem komunikacji międzyludzkiej, także intymnej” – komentuje Aleksandra Jodko, seksuolog, ekspert portalu C-Date.pl „W wirtualnej rzeczywistości ludzie poznają się, rozmawiają, zakochują, uprawiają seks, a jak pokazują badania przeprowadzone dla C-Date – również umawiają na erotyczne randki w realnym świecie”. - dodaje.


Portale randkowe typu casual dating, stają się więc ważną platformą wymiany doświadczeń, otwartej i szczerej rozmowy o swoich erotycznych marzeniach oraz preferencjach. Internet dał wiele możliwości także osobom po 40 roku życia. Doświadczeni życiowo partnerzy, często po różnych perturbacjach losowych, rozwodach czy utracie  bliskiej osoby, także pragną zadbać o swoje życie intymne nie narażając się tym samym na ostracyzm społeczny.