Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Euro 2012, czyli seks i sport - Time4sex - Kochanek
Euro 2012, czyli seks i sport
czwartek, 17 maja 2012 08:39

Niedługo przed nami wielkie sportowe emocje. Na stadionach w Polsce i Ukrainie zagra 16 najlepszych europejskich drużyn piłkarskich, wśród których można wymienić m.in. Hiszpanów, Czechów i oczywiście Polaków.

 

Mistrza Europy poznamy dopiero na początku lipca. Natomiast dzięki badaniu Durex Global Sex Wellbeing Survey 2012, już teraz możemy dowiedzieć się, który z krajów biorących udział w rozgrywkach sportowych wysuwa się na prowadzenie, jeśli chodzi o jakość życia seksualnego.

Zadowolenie z seksu
W badaniu Global Sex Wellbeing Survey 2012 przeprowadzonym przez markę Durex wzięło udział ponad 29 tys. osób z 36 krajów. Skupmy się jednak na uczestnikach EURO 2012. Jak wynika z raportu, aż 74% Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego! Podobnie deklarują w badaniu Hiszpanie – obecni mistrzowie świata i Europy w piłce nożnej. W Czechach – u naszego grupowego rywala – zadowolonych z życia seksualnego jest nieco mniej osób, bo tylko 69%. Największą satysfakcję z intymnej sfery życia deklarują natomiast Grecy (78%), z którymi polska drużyna zmierzy się na boisku już 8 czerwca podczas meczu otwarcia EURO 2012. Najmniej radości z seksu czerpią natomiast Irlandczycy, jedynie 66% z nich deklaruje zadowolenie z intymnego pożycia.   

Bez skrępowania o seksie
Jeśli ktoś chce otwarcie i bez skrępowania rozmawiać o seksie, powinien uda
się na Półwysep Iberyjski lub do naszych południowych sąsiadów. Jak pokazują wyniki badania, najbardziej otwartym na swobodne rozmowy o seksie społeczeństwem są Hiszpanie i Czesi – w tych krajach aż 86% respondentów przyznało się do tego, że nie ma problemu, aby wprost i bez niepotrzebnego wstydu rozmawiać o seksie oraz swoich potrzebach. W Polsce swobodne werbalizowanie myśli, uczuć i potrzeb w zakresie swojej seksualności zadeklarowało 72% ankietowanych, podobnie u naszych zachodnich sąsiadów – Niemcy poziom owej swobody określili na 73%. Więcej i bardziej otwarcie od Polaków o seksie rozmawiają natomiast ich pozostali dwaj grupowi rywale – Rosjanie (77%) i Grecy (76%). Żeby nie wiało nudą…
Badanie przeprowadzone przez markę Durex pokazuje również, że mieszkańcy Europy, w celu urozmaicenia i poprawy jakości swojego życia seksualnego, stosują bardzo różne metody. Jedni bardziej, inni nieco mniej finezyjne. Numerem jeden nadal jest rozmowa z partnerem – robi to aż 43% wszystkich ankietowanych Europejczyków. To bardzo dobrze, wszak jedynie dzięki bezwstydnemu miłosnemu dialogowi, kochankowie mogą osiągnąć pełną harmonię za zamkniętymi drzwiami sypialni. Wśród krajów uczestniczących w turnieju, najczęściej rozmawiają Portugalczycy (52%), a najrzadziej Holendrzy (30%). W Polsce taki sposób pracy nad poprawą swojego życia seksualnego zadeklarowało 41% badanych. Na drugim miejscu pod względem popularności w rankingu metod na urozmaicanie intymnych doznań są lubrykanty. Do ich używania przyznało się najwięcej Hiszpanów i Czechów (39%), następni w kolejności byli Irlandczycy (37%) oraz Grecy (36%).

EURO(anty)koncepcja
Zapewne nie jest dla nikogo zaskoczeniem fakt, że prezerwatywa nadal góruje na liście najbardziej popularnych środków antykoncepcyjnych. Do jej stosowania przyznało się m.in. 49% badanych Polaków oraz podobny odsetek Rosjan (50%). Natomiast w Czechach używa jej jedynie 22% respondentów, a w Chorwacji 30%.


Warto tutaj wspomnieć, że marka Durex posiada w swojej ofercie 4 linie prezerwatyw, tzw. Cztery Linie Przyjemności, czyli dla każdego coś miłego. Pierwsza Pewność i Zaufanie, to linia podstawowa, dedykowana wszystkim tym, dla których bezpieczeństwo jest najważniejsze. Prążki, wypustki, owocowe smaki i zapachy, substancje uwalniające dreszczyk emocji oraz potęgujące doznania – to wszystko znaleźć można w linii Zabawa i Przygoda. W linii Blisko i Czule prezerwatywy są tak cienkie, że pozwalają o sobie całkowicie zapomnieć i poczuć się tak, jakby ich wcale nie było. Linia Więcej i Dłużej pozwala natomiast partnerom czerpać przyjemność z seksu dłużej niż kiedykolwiek, dzięki zastosowaniu bezokainy – specjalnego środka opóźniającego erekcję.


Wiedzą jak mieć szczęśliwe i bogate życie seksualne
Pod stwierdzeniem „wiem jak mieć szczęśliwe i pełne życie seksualne” najwięcej pozytywnych odpowiedzi udzielili Hiszpanie (84%) i Portugalczycy (83%). Za nimi znaleźli się Grecy (75%) i Niemcy (74%). W Polsce potwierdziło to 69% respondentów. Najmniej pozytywnych odpowiedzi udzielili natomiast Francuzi i Rosjanie – po 64%. Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak nadrobić zaległości i wziąć przykład z naszych sąsiadów z Półwyspu Iberyjskiego, zarówno w sypialni, jak i na boisku.