Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Jak używać prezerwatyw? - Time4sex - Kochanek
Jak używać prezerwatyw?
piątek, 27 kwietnia 2012 12:25

Według Światowej Organizacji Zdrowia, odpowiednio używane prezerwatywy zapobiegają ciąży w 98%. Ale źle stosowany środek zawodzi, dlatego w piętnastu procentach przypadków, mimo zastosowania kondomu, dochodzi do nieplanowanego poczęcia.

 


Naukowcy z Instytutu Kinsey'a do Badań nad Seksem, Płciowością i Reprodukcją na Indiana University przez 16 lat prowadzili badania pod przewodnictwem Stephanie Sanders. Od 1995 roku zajmowali się kwestią nieprawidłowego użycia prezerwatyw w społeczeństwach zachodnich głównie w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. W obserwacjach uwzględniali różne grupy: od małżeństw, poprzez uczniów i studentów aż po pracowników związanych z branżą erotyczną.


Wyniki pokazały, że 17-51,1% osób ankietowanych przyznawało, że używa kondomu w trakcie, a nie na początku stosunku, przez co niweluje możliwość zapobiegania chorobom wenerycznym, jako że do wymiany płynów ustrojowych dochodzi podczas seksu jeszcze przed ejakulacją.


Co więcej, w 1,5-24,8% przypadków kondomów używano zbyt późno w trakcie zbliżenia.
Błędy dotyczyły też samej kwestii stosowania. 25,3 % respondentów przyznało, że rozwijało prezerwatywę przed założeniem, a 25-50% zapominało o pozostawieniu wolnej przestrzeni na nasienie. 75% mężczyzn i 82% kobiet nie sprawdzało stanu kondomu (ewentualne uszkodzenia) przed użyciem.


W zależności od badania 0,8-40,7% uczestników doświadczyło pęknięcia prezerwatywy, a 13,1 – 19,3% przeciekania. Do wymienionych problemów przyczyniało się niewłaściwe przechowywanie produktu albo zastosowanie nieodpowiedniego lubrykanta (szczególnie te na bazie olejów pogarszają stan lateksowych prezerwatyw).
K.P./livescience.com/fot.: sxc.hu