Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Męski dotyk rozpala kobiety - Time4sex - Kochanek
Męski dotyk rozpala kobiety
środa, 30 maja 2012 15:03

Męski dotyk naprawdę rozpala kobiety, sugerują najnowsze badania. Podczas testów dotyk eksperymentatora sprawiał, że temperatura skóry na klatkach piersiowych i twarzach uczestniczek wzrastała.

 


„U niektórych kobiet następował wzrost nawet o 1 stopień Celsjusza”, mówi Amanda Hahn z University of St. Andrews w Wielkiej Brytanii. Wiele pań nie uświadamiało sobie tych zmian.


Ustalenie, jak reagujemy na stres i inne czynniki emocjonalne może pomóc w nieinwazyjnym badaniu procesów kierujących podnieceniem i rozwinąć nowe czujniki wykrywające kłamstwo.


Twarz czerwienieje i zmienia temperaturę pod wpływem stresu, strachu lub złości. Naukowcy chcieli sprawdzić, jak inne emocje wpływają na nasze ciało. Uczestniczkom eksperymentu powiedziano, że przeprowadzający test za pomocą specjalnej sondy sprawdza odcień ich karnacji. Eksperymentator podczas procedury dotykał ramienia, dłoni, twarzy i klatki piersiowej każdej z kobiet.


Dotyk (niezależnie kobiety czy mężczyzny) sprawiał, że średnia temperatura ciała wzrastała o 0,1º C, ale największe zmiany ciepłoty rejestrowano na twarzy i klatce piersiowej, gdy dotykał ich eksperymentator – mężczyzna (aż o 0,3º C).


„Nie manipulowaliśmy ich stanem emocjonalnym, to były subtelne interakcje społeczne z eksperymentatorem... ale reakcje były znaczne”, podkreśla Hahn.


Naukowcy nie stwierdzili, czy te zmiany są dostrzegalne gołym okiem albo wyczuwalne przy dotyku. Jeśli inni wykrywają te reakcje, to może to oznaczać, że służą one jako sygnały społeczne, które stosujemy do komunikacji niewerbalnej.

K.P./livescience.com