Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Mężczyźni też udają orgazm - Time4sex - Kochanek
Mężczyźni też udają orgazm
środa, 28 grudnia 2011 13:03

Udawanie orgazmu występuje w związkach często - wykazały to liczne badania. Zazwyczaj skupiają się one na symulowaniu szczytowania przez kobiety. Jednak ostatnie badania, które zostały opublikowane w amerykańskim magazynie "Journal of Sex Research", pokazują, że mężczyźni wprawdzie rzadziej od kobiet, ale również udają.


Sprawa ta jest o tyle ciekawa dla naukowców, że o ile u kobiet nie tak łatwo wykryć udawanie orgazmu, o tyle u mężczyzn jest to jednoznaczne z wytryskiem, który udawany być po prostu nie może. Badania przeprowadzili naukowcy z Uniwersytety Kansas, którzy do eksperymentu zaprosili 180 studentów i 101 studentek, zadając im pytania dotyczące ich życia seksualnego. Wyniki wykazały, że orgazm udaje 50 proc. kobiet i 25 proc. mężczyzn.

Aby uszczegółowić badania, naukowcy zadawali pytania nie tylko o to czy dana osoba udawała orgazm, ale czy próbowała znaleźć jakiś substytut orgazmu.

Prawie 100 proc. badanych mężczyzn miało do czynienia z stymulacją seksualną, masturbacją czy seksem oralnym. Natomiast niespełna 70 proc. kobiet i 85 proc. mężczyzn miało stosunek seksualny.

Okazuje się, że zarówno kobiety i mężczyźni częściej udają orgazm podczas stosunku, niż w trackie stymulacji narządów płciowych poprzez masturbację lub seks oralny. 10 proc. mężczyzn i 19 procent kobiet, według badania udaje w takiej sytuacji, natomiast przy pełnym stosunku seksualnym ta relacja wygląda odpowiednio - 28 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet. Przy czym częściej udają orgazm osoby, które posiadają większe doświadczenie w seksie.

Udawany orgazm ma swoje podłoże w oczekiwaniu na orgazm drugiej strony, piszą autorzy raportu. Np. mężczyźni, którzy nie mogą "dojść", udają orgazm by bez niezręczności wyjść z takiej sytuacji. Towarzyszy temu obawa, że stracą w oczach swoich partnerek jako "100 procentowi faceci - samce". U kobiet przyczyna najczęściej leży w sferze uczuć - nie chcą by ich partner czuł się niekomfortowo bo nie potrafi doprowadzić ich do szczytowania.

Bywają sytuacji, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, że orgazm już został osiągnięty, jednak partner nie pokazuje tego po sobie, by potem udawać orgazm tzw. "wspólny". Jest to powodowane chęcią, aby był to "idealny seks".

Jednak pamiętać należy, że czym innym jest seks prowadzący do spełnienia nie tylko w sensie fizycznym, a czym innym seks, który jest skupiony na konkretnym celu, np. na doprowadzeniu drugiej strony do orgazmu jako fizycznej przyjemności. W życiu seksualnym powinniśmy czuć się dobrze sami ze sobą, mieć pewien komfort psychiczny. Nie skupiać się na dojściu do osiągnięcia przyjemności, lecz poszukiwania sposobów tworzenia tej przyjemności - tworzenia seksualnych relacji, opartych na szczerości, co w efekcie prowadzi do udanego pożycia seksualnegokg/livescience.com