Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Polki gwałcą Polaków? - Time4sex - Kochanek
Polki gwałcą Polaków?
czwartek, 24 listopada 2011 14:43

Bardzo ciekawe spostrzeżenia i wnioski niosą ostatnie badania życia seksualnego polskich mężczyzn, które były przedmiotem dyskusji podczas Ogólnopolskiej Debaty o Zdrowiu Seksualnym. 68 procent jest zadowolonych z prowadzonego współżycia seksualnego, tylko 9 proc. nie jest usatysfakcjonowanych , natomiast, Uwaga!, 11 proc. mężczyzn jest... gwałconych przez kobiety!!!


Otwartą kwestią jest co to znaczy: być zadowolonym z życia seksualnego, bowiem stopień ogólności tego stwierdzenia nie pozwala dokładnie stwierdzić co wpływa na określony stopień zadowolenia.

Badania te pod tym kątem komentują znani polscy seksuolodzy. Zbigniew Izdebski: "Niektórzy często współżyją, a twierdzą, że wcale nie są tak bardzo zadowoleni, a niektórzy współżyją rzadziej, a są bardzo zadowoleni".

Natomiast Lew Starowicz, jest zdania, że zadowolenia Polaków z życia seksualnego jest wynikiem ich małych oczekiwań w tym zakresie. - I być może właśnie to daje ludziom poczucie szczęścia - ocenił seksuolog. - Ja bym nad tym wcale nie rozdzierał szat, bo, jak się ma małe wymagania, łatwiej jest być zadowolonym ze wszystkiego. Dam przykład dotyczący wielu mężczyzn: sam fakt , że mają seks, to już jest zadowolenie.

Zaciekawienie może wzbudzić oczywiście, fakt, iż 11 procent facetów uważa się za gwałconych przez kobiety. Można to z jednej strony traktować z przymrużeniem oka, ale z drugiej za tym mogą się kryć duże problemy tych mężczyzn w życiu seksualny.

 

A może to cześć naszych rodaczek ma taki popęd, że panowie czują się niekomfortowo, by nie rzec zagrożeni...kg/polskieradio.pl/fot.: fotolia