Warning: Creating default object from empty value in /plugins/system/nonumberelements/helpers/parameters.php on line 129
 Słów kilka o jej piersiach - Kochanek
Słów kilka o jej piersiach
środa, 03 sierpnia 2011 16:12

Piersi twarde jak gruszki, a tak małe ich nóżki,
Że za trzewik dziewczynie swawolnej,
Często służy kwiat pewny, zwany trepkiem królewny,
Kwiat nie większy od lilii polnej.
>Pisał Adam Mickiewicz.


No cóż, męskie misie to lubią...

Wielkość i kształt biustu kobiety zawdzięczają dwóm tkankom: łącznej i tłuszczowej, które są rozmieszczone m. in. w całym sutku. Proporcje jednak tych tkanek w dużym stopniu zależą od przekazanych genów. O jędrności i kształcie piersi decyduje napięcie skóry dekoltu, która trzyma piersi od góry i siła mięśni, które podtrzymują biust od dołu.

I prawdą jest, że co roku kobiety na świecie wydają miliony dolarów na implanty, zabiegi kosmetyczne, kremy a nawet pigułki, które według producentów mają korzystnie wpływać na ich kształt i wielkość(!) Biorąc pod uwagę fakt, że duże piersi wywołują w kulturze i społeczeństwie tyle dyskusji i emocji wpływanie na ich wygląd wydaje się być uzasadnione. Rozmiar piersi jest jednym z wielu atrybutów, które mają wpływ na kobiecy wizerunek.

Matczyny atrybut będący symbolem seksu...
Chrześcijaństwo jest religią szczególnego błogosławieństwa dla kobiety. Ta pochwała kobiecości i macierzyństwa ma swoje specjalne miejsce w Biblii. Salomon bowiem pisał: "Niech mnie pocałuje pocałunkiem ust twoich, bo lepsze są piersi twe nad wino". Kobieta staje się w historiach Starego Testamentu reprezentantką całej ludzkości. To w niej skupia się wszystko, co w człowieku najlepsze. Wydobywają ten sens Ojcowie, ale równie chętnie po treści Pieśni nad Pieśniami sięgają ludzie późniejszych epok.

We współczesnej kulturze, rozmiar biustu, co z kolei wiąże się z obrazem ciała są ściśle związane z atrakcyjnością seksualną. Ma on też wpływ na popularność, aktywność seksualną, asertywność i pewność siebie.

W kulturze amerykańskiej, dziewczyny wychowujące się "na" lalkach Barbie- jednej z najbardziej wpływowych ikon kultury XX wieku, mają wpojony obraz- dużych piersi, szczupłej, dopasowanej, wysokiej sylwetki. Ten pogląd oddał szczególny rodzaj nowoczesnej estetyce. Proporcje Barbie zostały odciśnięte w naszej świadomości jako idealna żeńska forma, niezależnie od jej realności. Nie wszędzie jednak piersi wywierają takie piętno. W Ameryce Południowej, dla tamtejszych mężczyzn znacznie bardziej atrakcyjne są okrągłe, jędrne pośladki (do takiego stopnia, że w Brazylii niejednokrotnie w ramach prezentu komunijnego, małej dziewczynce funduje się operację plastyczną tej części ciała).

Widziałeś, zapewne niejednokrotnie reprodukcje rzeźb Afrodyty- bogini miłości. Jest ona zwykle przedstawiana jako naga, piękna, mająca stosunkowo małe piersi kobieta. A w końcu, stała się symbolem młodości oraz płodności... Standardy średniowiecza pozwoliły stworzyć model o piersiach małych, jędrnych i stosunkowo szeroko rozstawionych, który zachowany pozostał przez okres renesansu. "Piękne bowiem są piersi, które sterczą odrobinkę i są umiarkowanie pełne, nie zwisają luźno, lecz są lekko zebrane, ściągnięte, ale nie ściśnięte". Następnie mnożyły się w malarstwie i poezji obrazy kobiet z nagimi „atrybutami”. Ukazywano często obejmujących piersi mężczyzn- jak gdyby w akcie posiadania lub dominacji. Wtedy też, pierś stawała się symbolem władzy i przyjemności seksualnej.

Na pocieszenie- z rozmów przeprowadzonych z kilkoma panami jednoznacznie nie wynika czy wolą oni "cyce" wielkości dyni, czy też może te, nierzucające się w oczy- subtelne. Jedno jednak winno być zachowane- ich naturalność (!). Co ciekawe z fizjologicznego punktu widzenia- "piersiątko" i "duża donica" może wytworzyć tyle samo mleka. Co więcej, ich wartość odżywcza również może być równa.

Socjologowie często szydzą ze współczesnych trendów. Istnieją bowiem teorie, że nasza fascynacja dużymi piersiami jest napędzana przez reklamy i machinę mediową. Kobieca pierś stała się atrybutem komercji. Wielu reklamodawców wykorzystuje obraz "busty model", by reklama wpływała na naszą wyobraźnie, tym samym zmysły. Zakotwiczony obraz oddziaływuje na nas także w późniejszych sytuacjach, łatwo zwraca naszą uwagę. Od przypadkowej próbki dostępnych materiałów w prasie, telewizji oraz w internecie, każdy może stwierdzić, że w mediach istnieje tendencja do promowania kobiet o określonej wielkości i kształtu piersi. Jakkolwiek nie jest to nowe zjawisko. Powojenny amerykański przemysł filmowy, wypromował biusty wielu kobiet, w tym Marilyn Monroe.

Nasza kultura wypromowała coś w stylu ładnie, choć niedokładnie opakowanego produktu. Bez kompleksów, wiele z młodych kobiet pokazuje swe piersi na stronach internetowych. Jak gdyby nigdy nic- pozbywają się stanika przebywając na rozgrzanym słońcem piasku, stwarzając zachowany sens dzieła sztuki (chociażby Courbet'a) dostępnym dla mas. A wtedy słowa, Jean Cocteau, iż "dawniej kobiety piersiami żywiły niemowlęta – dziś producentów filmowych" stają się realne.

A czy wiesz, że...

W trakcie szczytowania piersi robią się nabrzmiałe i pozostają w takiej formie przez kilka minut?

Przez setki lat panowało przekonanie, że mleko matki powstaje z krwi menstruacyjnej w macicy, przez co mąż zyskiwał zakaz współżycia z żoną?

Strefy erogenne są bardzo indywidualne sprawą. Dowiedzieć się co podnieca twoją partnerkę możesz poprzez odkrywanie wszystkich zakamarek jej ciała. Jednak to właśnie piersi reagują w większości przypadków na bodźce. Delikatne pieszczoty sprawią, że seks będzie o wiele bardziej fascynujący. Spróbuj je głaskać, masować a także delikatnie ssać okolice brodawek sutkowych, może to przynieść niezwykle przyjemne chwile.P.A.